Pleksi tabela üreticisi

Üretimini yaptığımız Pleksi tabela için yüzlerce renk seçeneği mevcuttur led veya florasan lamba ile ışıklandırılır bilgisayar yardımı ile istenilen logo desen tabela çizimi lazer ve cnc tezgahlar aracılığı ile çalışmalar pleksi malzemeye ugulanır ve işlemesi yapılıp kabarma yapılacaksa yanakları dönülür kasalanacaksa kasalanır.

Pleksi tabela’lar ile çok fazla uygulama alanı mevcuttur demiştik,  iç mekan, dış mekan, cephe tabela’ları ve yönlendirme alanalarında uygulama yapılmaktadır.

Bu tabela modeli kompozit ve aluminyum malzemeler ile desteklenerek uzun zamanda kalıcılığı arttırılır.
Pleksiglas’ın en çok tercih nedeni özellikle dış mekan tabela ve reklam malzemelerindeki dayanıklılığı ve hava şartlarında deforme olmamasıdır ve ışığı halojen olarak yansıtmasıdır.
Pleksilerin en büyük özelliği döküm levha olmasıdır ve kalınlık olarak 1 mm. den 50 mm. e kadar kalınlıkları mevcuttur ve bu malzeme tabela yapımında tabelanın zemininde yada harfleririnde kullanılırlar.

Uygulama dönemi oldukça eskiye dayanan fırça içiliği ile tabela yapan ustalar zamanında italyan usülü çalışmalı bilinirken günümüzde oldukça fazla çalışma örneği imalata gelmiştir.
reklam tabelası konusunda haricen alanlardada kullanılan şık bir görsellik katan malzemenin kalite çeşitleri mevcuttur bunları aşağıda sıralayalım.

Pleksi Tabela Resimleri

Pleksi malzemede kalite çeşitleri

1- Polistren malzemedir görsellik bakımından nerdeyse aynıdır olumsuz özellikleri ısıya ve güneşe dayanıksız bir malzemedir kullanıldığı alanlar iyi seçilmelidir.
2- Çekme pleksi normal piyasada bulunan ve tabelalarda kullanılan işlenebilirliği düzgün olan malzemedir.
3- Dökme pleksi aynışekilde piyasada mevcuttur ama ışıklı tabelalarda ışık geçirgenliğinde koyu ve açık ışık yoğunlukları gösterir daha çok ışıksız alanlarda kullanılır.
4- Röhm Pleksi En kaliteli olanıdır bir alman ürünü olup çizilme ve dayanıklılık koşulları en üst seviyededir.

“Pleksi” Akrilik Levhaların Genel Özellikleri
“Pleksi” Akrilik Levha, polimetilakrilat esaslı termoplastik bir malzemedir. “Pleksi” yüksek ışık geçirgenliğine sahiptir.”Pleksi” normal cama oranla darbelere 6 kat daha dayanıklıdır.
“Pleksinin” kırılan parçaları keskin kenarlı değildir, yaralanmalara sebep olmaz. Aynı kalınlıktaki cama göre ısıyı %20 daha az iletir. Pleksinin işlemesi kolaydır, yaklaşık 150 c’de kolayca şekillendirilir, sonra şeklini muhafaza eder. Maksimum dayanma sıcaklığı 80 c’dir, yanıcı bir termoplastiktir. Kendi kendine yanma sıcaklığı 400 c’dir, 250 c’de alevle tutuşabilir. Şeffaf ve renkli tüm formlarında parlak bir görünüme sahiptir. Değişik iklim şartlarında dahili ve harici geniş uygulama alanlarında kullanılabilir.

Pleksi tabela‘lrın daha detaylı uygulama ve detaylı bilgi için bizi arıyabilirsiniz size destek vermekten memnun kalıcağız.